Kişilik, Değerler, Dünya Görüşleri ve Tutumlar Araştırması

Değerli katılımcı,

Bu anket kişilik, değerler, dünya görüşleri ve siyasal tutumlar arasındaki ilişkiyi araştırmak üzere bilimsel amaçlarla düzenlenmektedir. Esas olarak işveren sendikası, işçi sendikası ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu üyelerine yönelik olarak tasarlanmış olup, analiz için yeterli sayıya ulaşılamadığı için  yetişkin tüm katılımcıların yanıtına açılmıştır.

Anket maddelerinden birinde üye olunan kuruluş sorulmaktadır. TESK, TİSK veya işçi sendikası üyesi değilseniz DİĞER SEÇENEĞİNİ işaretleyerek çalışma yaşamındaki konumunuza dair bir ipucu verirseniz (örneğin işçi, işveren, serbest meslek, işsiz vb.) analizlerimde faydası olacaktır.

2.-9. Bölümler bilim insanları tarafından geliştirilmiş ölçekleri içermektedir. Soruların doğru veya yanlış bir yanıtı yoktur. Maddeleri dikkatle okuyup size en uygun yanıtı vererek değerli zamanınızı ayırmanız, bilime katkı sağlayacaktır. Anketi tamamlamak, bir saat kadar süre gerektirebilir.

Ankette kimlik bilginize dair herhangi bir madde yoktur. Ayrıca siyasi parti tercihi de sorulmamaktadır. Anketi yanıtlamaktan istediğiniz zaman vazgeçebilirsiniz. En sonda doldurduğunuz anket formunun araştırmam için kullanılmasına izin verip vermediğinize dair bir madde bulunmaktadır. Onayınız olursa doldurduğunuz formun sağladığı verileri istatistiksel hesaplamalarıma dahil edeceğim, bilimsel çalışmalarımda kullanacağım.

Araştırmayla ilgili sorularınız ve görüşleriniz olursa tarafıma e-posta yoluyla iletebilirsiniz. Yanıtlamaktan memnuniyet duyarım.

Teşekkürlerim ve saygılarımla,

Dr. Öğretim Üyesi  Fatma Ülkü Selçuk, fatmaulku.selcuk@asbu.edu.tr

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü

Anket adresi için bkz https://forms.gle/EvayQqeBnfenRHKB6

ankara psikolog