Game of Thrones Yazarının Sıradaki Projesi Belli Oldu

Game of Thrones dünyasının ünlü yaratıcısı George R. R. Martin son zamanların en gözde isimlerinden birine dönüştü. Onun kaleme aldığı Wild Cards internet platformu Hulu tarafından iki farklı diziye uyarlanıyor.  


Birçok süper kahramanın yer aldığı ortak bir evrende geçen Wild Cards serisinin televizyon ve film hakları, 2016 yılında Universal Cable Productions tarafından satın alınmıştı.

Variety duyurduğu habere göre Amerikan internet platformlarından Hulu, Wild Cards’ı uyarlamak için çalışmalara başladı. Bir grup yazarla anlaşma sağlandığı ve senaryo için çalışmalara başlandığı söyleniyor. İşin ilginç tarafı ise projenin sadece bir dizi değil, aynı dünyada geçecek birden fazla yapım tasarlanıyor olması. George R. R. Martin yapımcılık görevi üstlenneceği yapımda, Andrew Miller da hikayeleri kaleme alacak.

 

22 farklı hikâyeden oluşan Wild Cards’ın konusu ise kısaca şöyle:

1946 yılında Manhattan’da baş gösteren bir virüsle nüfusun %90’ı yok olur. Hayatta kalanların DNA yapıları değişir ve birtakım süper güçlere sahip olurlar. Bunlar joker ve sayıca hayatta kalanların onda biri kadar olan aslardır.