FEMİNART Yaşlılar Yurdunu Resimledi

Uluslararası Sanatçılar Derneği (FEMİNART) boş durmuyor. Yıllardır yaptığı gibi FEMİNART yine güzel bir sosyal sorumluluğa imza attı. Genel merkezi Trabzon’da olan FEMİNART uluslararası kadın sanatçılar derneği kurucusu ve genel başkanı Şükran Üst;”Bu gün köşk yaşlılar yurdunun oturma odalarının duvarını resimledik. İstedik ki doğaya çıkmakta zorlanan yaşlıların duvarlarda yayla resimlerine baktıkça mutlu olacaklar ve resimledik çok mutlu oldular.


Yönetim kurulu üyelerimiz Hacer Sarı Semra Kuloğlu Neşe Özkan Arslan. Necla Yanık ve bizim etkinliklerimiz katılmaktan mutluluk duyan Melahat Aydın ile birlikte bugün bu duvara hayat vermeye çalıştık. Aile ve Sosyal politikalar il müdürümüz Ahmet Kurt. Derneğimizin kuruluşundan beri hep bizimle oldu. Onunla SİBİRYA şubemiz in etkinliğine de gittik. Bizim derneğin fahri üyesi.Bizde bu gün ona bağlı olan bu kurumda yaşayanların hayatına renk katmak istedik. Bize her zaman desteğini esirgemeyen Ahmet Kurt’a teşekkür ederim. Köşk yaşlılar yurdu müdürümüz Kamil Yıldırım yaptığımız çalışmayı çok beğendi başka duvarlarda resim istedi. Tekrar geleceğimize ve diğer duvarlarda resim yapacağımıza söz verdik.

Aile ve Sosyal politikalar il müdürü Ahmet Kurt.  FEMİNART her zaman sosyal sorumluluk projeleri ile Trabzon’a hizmet veriyor. Uluslararası birçok etkinlikle Trabzon ve ilçelerini yaylaları dünyaya tanıtıyor. Daha geçen hafta 26 ülkeden 50 sanatçı ile 9. Uluslararası sanatçı buluşmasında yine Trabzon’u yaylalarımızı dünyaya tanıttı. Sanat dünyayı güzelleştirir ve bugün bizim boş duvarlarını sanatın gücü ile güzelleşti.” dedi

Haber: Yadigar Akgün