Burçak Güner Gölgeli'nin " kafileler" isimli sergisi, opensea üzerinden açık arttırma yöntemi ile 19 Kasımda gerçekleştirilecek

Burçak Güner Gölgeli'nin

Mintegram NFT Art Gallery kendi metaverse evreninde, sanal gerçeklik gözlükleri ile gezebileceğiniz bir sanat galerisi deneyimi sunuyor. Metaverse evreni ile gerçek yaşam arasında bir köprü olarak, resim ve digital sanatçıların eserlerini NFT'de, sanat severlerin beğenisine sunuyor.

Mintegram NFT Gallery,  İlk sergisini  Burçak Güner Gölgeli'nin " kafileler" isimli 10 çizimden oluşan kolleksiyonunu, opensea üzerinden açık arttırma yöntemi ile 19 Kasımda gerçekleştirilecek. Açık arttırma 31 aralıkta sona erecek.

--

Sanatçı Hakkında

Burçak Güner Gölgeli, 1978 yılında İstanbul’da doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Anadolu üniversitesi, Felsefe bölümünde öğrenimine devam etmektedir. Birçok karma sergide yer almıştır. Halen çalışmalarını İzmir ve Didim ‘de bulunan atölyelerinde sürdürmektedir.

 

ÖDÜLLER ;

1999, Turgut Pura Resim ve Heykel Yarışması, Naci Artun Özel Ödülü  ,                                                                

2000, Turgut Pura Resim ve Heykel Yarışması, Başarı ödülü ,                                                                                   

2001, İzmir Özel Türk Koleji Bahattin Tatış Resim Yarışması, Başarı Ödülü                                                                 

2019 , 18. Şefik Bursalı Resim Yarışması, Mansiyon

 

SANAT GÖRÜŞÜ;

Yaşadığımız coğrafya, günümüzde ilginç bir düşünme yöntemi geliştirmiştir. Anlık görüntüler üzerine, anlık yorumlar geliştiren bu yüz yıl insanı ,büyük gafletler inşa etmektedir. Muazzam bir akıl çağında, en büyük aptallıkları yaşarken, gözün gördüğü çoğu kez yanıltıcıdır. Aklı dışarda bırakan, bir '' göz düşü’’ndeyiz. Küpürler serisi, çağın barbarlığına tanıklıktan başka bir şey değildir. Kitle iletişim araçları , politika ve kapitalist sömürü , en çok kadınların ve çocukların üzerinden deforme olduğu bir çağdadır. Hangi hikayenin derinlerine inerseniz inin, hep bir şiddet ve yıkım var. Barbarlık, her yer de…Ekolojik problemlere inat, bildik tüketim alanlarına devam ederken, bilmediklerimize anlık unutkanlıklarla devam ediyoruz. Geçmiş bir uygarlığın üstüne, hızlı kolay ve çirkin olan her şeyi ile inşa halindeyiz ve sona yaklaşan bir anı yaşıyoruz. Benim resim alanım, bu ana bir tanıklıktır, bir sonraki yüz yıla bırakılan bir imaj değildir. Evrendeki başka bir olası yaşam formuna küçük bir katkıdır.