Bu yılın hit korku filmi "Sessiz Bir Yer"den haber var

Bu yılın gişede yüzü en çok ilgi gören korku filmlerinden biri olan  Sessiz Bir Yer’den haber var. Türkiye’de şu günlerde halen vizyonda olan filmin devam halkası için hazırlıklar başlandı.

17 milyon dolarlık Hollywood standartlarına göre ‘mütevazı’ bütçesine karşılık dünya çapında 213 milyon dolar elde etmeyi başaran korku filmi bu yılın en çok kar eden korku filmi olmuştu.

CinemaCon'da konuşan Paramount Pictures CEO'su Jim Gianopulos da bu başarının devamını getirmek niyetinde olduğunu açıkladı. "Eğer beş yıl önce, biri bana gelip de 'The Office' dizisinin komik adamı Jim'in oynadığı neredeyse sessiz bir filmin Paramount için büyük kazanç olacağını söyleseydi, 'gidip Paramount'da çalışmalıyım' derdim" diyen Gianopulos, devam halkası için senaryo konusunda şimdiden fikirler üretildiğini belirtti.

 

"Sessiz Bir Yer"in senaryo ekibi Bryan Woods, Scott Beck ve John Krasinski de filmin Amerika'da vizyona girişinden birkaç gün sonra devam halkası ihtimalini dile getirmişti. Beck; "Bilgisayarımızdaki Word dökümanlarına da gizlenmiş çok sayıda elenmiş bölüm var. Yani anlatabileceğimiz daha bir sürü hikaye var" demişti.

 

"Sessiz Bir Yer" güvenlikleri için seslerinden vazgeçen bir ailenin hikayesini anlatıyor. Dört kişilik bir aile, sesle avlanan gizemli yaratıkların saldırısının ardından sessizlik içinde hayatlarını idame ettirmek zorunda kalıyor. Filmde Krasinski'nin yanı sıra Altın Küre ödüllü Emily Blunt, Noah Jupe ve Millicent Simmonds da eşlik ediyor.

 

Filmi izlemeyenler için film fragmaını aşağıda veriyoruz. İyi seyirler!