Tek Başına "HEPSİ"

A+ A-

 Hani vardır ya herkesin çocukluğundan kalma ufak tefek lüksleri, yemekten bıkmadığı renkli abur cuburları, ya da kendileriyle birlikte büyüdüğü ve çerçevesinde ikonikleştirdiği ünlü isimleri… İşte benim için de geçerli bunlar. Öyle ki hayatımın her evresinde sütlü atıştırmalıklar lüks, mısır cipsleri eğlenceli, çilekli dondurmalar lezzetli ve müzik grupları ikonik gelecek.

 Bugün de böyle renkli anılarımla baş başa kalmışken şöyle bir görsel ve işitsel boyutlarına da inip hafızamdaki yerlerini tazelemek istedim ve ardından sarıldım bilgisayarıma.

 İlk olarak çocukluğumun belki de en ikonik gruplarından olan ve döneminin en başarılı R&B pop vokallerini kaydeden ve sonrasında ne yazık ki dağılan “HEPSİ” grubunu arattım. Şimdilerde ne yapıyorlar diye gezinirken grubun ana vokali diyebileceğimiz Gülçin Ergül’ü yeniden keşfettim adeta.

 Diğer grup üyelerinin aksine müzikle bağını hiç koparmayan Gülçin, grupla birlikte devam ederken yakaladıkları sağlam vokal kalitesini solo kariyerinde de yakalamışa benziyor, yani tek başına “HEPSİ” de diyebiliriz. Global hitleri enfes bir şekilde ses rengine oturtan ve bunları cover video konsepti ile dinleyicisiyle buluşturan Gülçin, zengin repertuarıyla kitlesinden tam not almakta.  Aynı zamanda kendi söz ve bestelerini de dinleyicisiyle buluşturan ayrıca What Da Funk, Harun Kolçak ve Tuna Kiremitçi gibi başarılı müzisyenlerle de müziğini paylaşan Gülçin, işin sonunda özellikle alternatif müzik dinleyicisinin gönlünü kazanmışa benziyor tabii benim de. Öyle ki daha şimdiden kendisinin sesinden dinlemekten son derece keyif aldığım ve sizin için de aşağıya linklerini bırakacağım birkaç favori şarkım oldu bile. (Nefes Bile Almadan, Get Lucky, Ağlat Beni…)  Güçlü gırtlağı ve modern ses renginin yanı sıra özgün yorumlama yeteneğiyle de daha uzun yıllar üretmeye ve paylaşmaya devam edeceği son derece aşikâr ki bunu fazlasıyla hak ediyor.

 Kendisine başarılarının devamını dilemekle beraber naçizane bir tavsiyede de bulunmak istiyor gönlüm;

Acaba diğer kızlarla toplaşıp yeni bir HEPSİ şarkısı mı yapsanız? kitlenizin buna ihtiyacı var sanki.


Kaynakça

Fotoğraf;

https://www.dergy.com/gulcin-ergul-roportaj-davet-albumu-ic-dunyama-acilan-bir-kapi/

Şarkılar;

https://www.youtube.com/watch?v=nrWl0Ulf-s0

https://www.youtube.com/watch?v=TnsCs69mAh4

https://www.youtube.com/watch?v=4s6KRXyNm4g

14-05-2021
Fatih Yusuf Kösem

Fatih Yusuf Kösem

Gazeteci

1996 yılında doğan Fatih Yusuf Kösem ilkokul ve lise eğitimini tamamladıktan sonra 2014 yılında Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölümüne yerleşti. Lisans eğitimi süresince çeşitli dergi, gazete ve televizyon kanallarında çalışma fırsatı buldu. Modellik ve oyunculuk deneyimleri de bulunan yazar aynı zamanda resim, dans alanlarında da kendini geliştirmeye devam etmekte.

fatihyusufkosem@icloud.com

kosemfatihyusuf

ankara psikolog