Renkler, Kişilikler ve Kombinler 1. Bölüm 'Meriç Tunca'

A+ A-

Renkler hayatımızda, hatta belki hayatımızı şekillendirmemizde büyük rol oynuyor. Favori rengimiz ya da yatak odamızın duvarlarını boyarken seçtiğimiz renk kişiliklerimiz hakkında büyük ipuçları taşıyor. Günlük kombinlerinizde elinizin hep gittiği renk kişiliğiniz hakkında ne gibi bir mesaj veriyor olabilir? Tercih ettiğiniz renklerle belki de f ark etmeden kişiliğinizin hangi özelliğini yansıtıyorsunuz? Bu soruların cevabını beraber inceleyelim!


Turuncu

Rahatın ve keyfin bu rengi, canlı bir sosyal çevreden hoşlanan havalı ve eğlence düşkünü kişilere hitap eder. Turuncu insanlar olayları biraz abartma eğiliminde olabilirler ve insanların dikkatini çekerler, ama genelde iyi huylu ve popüler kişilerdir. Biraz kararsız ve tereddütlü olabilirler, ama fikirlerinin kabul edilmesi için uğraşırlar. Turuncu, gençliğin, gücün, korkusuzluğun, merakın ve huzursuzluğun rengidir.

 

Turuncu rahatın ve keyfin rengi olarak biliniyor. Bu yüzden biraz rahat bir kombin yapmak istedim bu renk için. Sıcacık, yumuşacık parlak turuncu bir sweat ve desen olarak hareketli, renk bakımından daha sakin bir eşofman altı ile rahat olmak istediğiniz zamanlarda kolaylıkla tercih edebileceğiniz bir seçenek. İlgiyi seven turuncu insanı, bu kombinle beklediği ilgiyi görecektir.

 

Sweat: Tunalı Pasajı

Eşofman Altı: Tally Weijl

Ayakkabı: ConverseMor

Morlar, benzersiz ve farklı olmaya dair duydukları kuvvetli arzuyla oldukça bireysel, zor beğenen, zeki ve hassas insanlardır. Huysuz, açık sözlü ve sanatçı bir Mor kişisi, yanlış anlaşıldığında ilgisiz ve alaycı olabilir. Mor rengi seçiyorsanız, otorite konumuna gelme ihtimaliniz olup sıradışı, hoşgörülü ve ağırbaşlı olma eğilimindesiniz.

 

Eğer bir mor insanı iseniz kombinlerinizde içinizdeki sanatçıyı ortaya çıkartmak isteyebilirsiniz. Farklı olma arzunuzu, benim seçtiklerimden daha marjinal parçalarla karşılayabilirsiniz. Ben simli mor bir elbiseyi mor bir gömlek ve siyah topuklu çizmelerle kombinlemeyi tercih ettim. Daha güvenli tarafta kalmak isterseniz gömlek rengini beyaz ya da siyah renklerle oynamayı seviyorsanız yeşil, kırmızı ya da sarı olarak değiştirebilirsiniz.

 

Elbise: ADL Işık

Çizme: İsmini hatırlamadığım bir butik

PembeBu renk, tutku içermeyen sevgi ve şefkati sembolize ederken Kırmızının daha hafif niteliklerini kucaklar. Pembeyi tercih eden kadınların anaç olmaya eğilimleri vardır. Pembe, korunma, özel muamele ve korunaklı bir yaşam arzusu duyar. Pembe insanları şefkat ister ve sevilmekten ve güvende hissetmekten hoşlanır, belki de hassas ve kırılgan görünmeyi isterler. Pembe insanlar çekici ve naziktirler.

 

Bu kombin pembeyi seven iş kadınları için ideal.  Pembenin farklı tonlarını kullanarak ton sür ton şıklığı yaratabilirsiniz. Ben ceketin içine barok bir gömlek tercih ettim siz tarzınıza uyacak daha sakin bir gömlek de tercih edebilirsiniz. Kumaş pantolon topuklu ayakkabıyı da rahatlıkla kaldıracağından pembe stilettolar da güzel bir seçim olacaktır.

 

Ceket: Vintage

Gömlek: H&M

Pantolon: Mango

Ayakkabı: Benetton 


Siyah Gösterişli olmadan ağırbaşlı ve etkileyici Siyah insanları gizemli bir imaj sunmak isterler, ama tercihleri aynı zamanda içlerinde saklı tuttukları özlemler olduğunu gösterircesine arzuların ve dünyevi hedeflerin baskılandığına da işaret edebilir.

Siyah daha ciddi, ağırbaşlı bir renk ama onu eğlenceli hale getirmek bizim elimizde! Elbiseleri kazaklarla kombinlemek bu aralar çok moda. İstediğiniz bir elbisenin üzerine uygun bir kazağı giyerek kombininizi kemerle tamamlayabilirsiniz. Kocaman çizmeler sizi daha eğlenceli bir moda sokacaktır. Eğlenceliden çok etkileyici bir hava yakalamak istiyorsanız daha düz bir kazak ve sade ayakkabılarla bunu sağlayabilirsiniz. Bu yılın moda trendlerinden biri de dönem saç aksesuarları. Hem ayak uydurmak hem de modernize etmek için 60’ların meşhur kadife tacını bu eğlenceli kombinle kullandım.

 

Kazak:Primark

Elbise:H&M


Sarı

Mutluluk, bilgelik ve hayal gücünün rengi Sarı, zihinsel olarak maceracı, yenilik ve kişisel tatmin arayışında olan kişilerce seçilir. Sarı, genelde neşeli ve gözü açık kişiliklerle, iyi ticaret kafası ve güçlü bir mizah duygusu olanlarla iyi gider. Zekanın ve akılla ilgisi olan her türlü şeyin rengidir. Sarı insanlar genelde kendi akli kapasitelerine dair iyi fikirleri ve yüksek amaçları olan açık ve net düşünen tiplerdir. Bazı anlarda, düşünce ve eylem özgürlüğünü tercih ederek sorumluluktan uzak durma eğilimleri olabilir.

Yenilik sever sarı insanları kombinlerinde de her türlü çılgın fikri deneyebilirler. Sarı detaylı bir kazağı sarı peluşla kombinlemek oldukça iddialı. Bu durumu biraz sakinleştirmek için kot pantolon kullandım. Bu şıklığımızı biraz daha abartılı hale gelmeden spor bir hale getirdi. Topuklu çizmelerle bu kombin kış günlerindeki ev partileri için oldukça ideal.


Peluş: Bershka

Kazak: LCW

Pantolon: Addax

Siz de kişiliğinizi favori renginiz ve kıyafetleriniz ile yansıtabilirsiniz. Renklere hayatımızın her günü ve saniyesi maruz kalıyoruz. O kadar alışkınız ki aslında ne kadar mükemmel olduklarını fark edemiyoruz. Renginizi bulun ve kişiliğinizi keşfedin. Diğer renklerde görüşmek üzere! 


*Renk tasvirlerinde
https://www.ruhsalyasam.com/sevdigin-rengi-soyle-sana-kim-oldugunu-soyleyeyim/ sitesinden yararlanılmıştır.Kaynakça

https://www.ruhsalyasam.com/sevdigin-rengi-soyle-sana-kim-oldugunu-soyleyeyim/

24-01-2021
Konuk Blog Yazarları

Konuk Blog Yazarları

info@medyacuvali.com

www.medyacuvali.com

Konuklardan Diğer Yazılar

Bu yazılar da ilginizi çekebilir

ankara psikolog