Mutlaka İzlemeniz Gereken 5 Komedi Dizisi 'Bilge Serenay Balcı'

A+ A-

Kahkaha atmanın sağlığa da faydalı olduğunu mutlaka duymuşsunuzdur. Diziler ve filmler söz konusu olduğunda ağlatmak kolaydır güldürmek zordur derler. Biraz gülmeye eğlenmeye ihtiyacınız varsa hazırladığım 5 tane eğlenceli komedi dizisi listesi tam size göre!

1. FRIENDS

Komedi dizisi dendiğinde benim aklıma ilk tekrar tekrar bıkmadan izlediğim Friends gelir. 1994-2004 yılları arasında çekilen toplam 236 bölümden oluşan, 6 yakın arkadaşın yaşamları ve diyalogları üzerine kurulu bu dizi tüm zamanların en çok izlenen yapımlarından biri olmuştur. Özellikle final bölümü ile reytingleri alt üst ederek Amerikan televizyon tarihinin en çok izlenenlerinden biri olmayı başarmıştır. Akıllara kazınan replikleri, karakterlerin kendilerine has özellikleri, Central Perk’deki o sıcacık ortam ile Friends unutulmazlar arasındadır. Friends ayrıca çok fazla televizyon ödülünün de sahibi olmuştur. Courteney Cox dışında ki tüm başrol oyuncularının Emmy adaylıkları bulunmaktadır. İzlerken karakterlerde kendinizden çok şey bulacağınızdan hatta bu arkadaş grubunun bir parçası olmak isteyeceğinizden eminim :) Friends’in tekrar çekileceğine dair çok fazla spekülasyon yapılsa da bu durumun şimdilik pek mümkün olmadığını söyleyebilirim. Benden küçük bir not: Friends izlerken kahvenizi de yanınıza almayı unutmayın.

2. MODERN FAMILY

Öncelikle sosyal medyadan takip ettiğim ve gördüğüm kadarıyla bu dizinin Türkiye’de çok fazla popüler olmadığını tabir-i caizse hak ettiği değeri görmediği kanaatindeyim. Büyük kayıp olduğunu belirtmeliyim. :) Modern Family, benim en çok güldüğüm dizilerin başında gelir. 2009 yılında çekimlerine başlanmış ve hala devam etmekte olan dizi şuan 9. sezondadır. Birbiriyle akraba olan 3 çekirdek ailenin, aile ilişkilerini konu alan Modern Family her bölümde ne olursa olsun aile içinde en önemli şeyin saygı ve sevgi olduğunu güldürerek çok güzel bir şekilde bizlere anlatır. Öncelikle bu dizideki karakterlerin çok kendilerine has ama bir o kadar da içimizden olduklarını söylemeden geçemeyeceğim. Bence bu diziye mutlaka bir şans verin ve izleyin derim.

3. HOW I MET YOUR MOTHER

2005-2014 yılları arasında çekilen toplam 208 bölümden oluşan bu dizi de yine en sevilen komedi dizileri arasında gösterilmektedir. How i Met Your Mother 5 arkadaşın hayatlarını, başlarından geçenleri ve diyaloglarını konu alarak bunu bize esprili ve eğlenceli bir şekilde aktarır. Unutulmaz replikleri ve sahneleri, Barney Stinson gibi ikonik bir karakteri televizyon dünyasına katması ile How i Met Your Mother’da bence mutlaka izlenilmesi gereken sitcomlar arasındadır. Konusu itibariyle Friends’e benzetildiği için bu iki dizi sıkça karşılaştırılmaktadır. İki dizi de kendine has olsa da, How i Met Your Mother’ın son bölümlerinin ve özellikle finalinin izleyiciler tarafından eleştirildiğini ve tepki çektiğini söyleyebilirim. Ama bu durum tabi ki dizinin tamamını etkilemez ve izlenmeye değer olduğunu değiştirmez.

4. AVRUPA YAKASI

Burada “as bayrakları as” dediğinizi duyar gibiyim :) 2004-2009 yılları arasında çekilen toplam 190 bölümden oluşan ve Türkiye’nin en başarılı işlerinden biri olan çok sevdiğim Avrupa Yakası’nı yazmazsam olmazdı diye düşünüyorum. İzlemediyseniz hemen koşup başlayın derim. Öncelikle, Gülse Birsel’in çok yetenekli ve iyi bir gözlemci olduğunu söyleyebilirim. Türkiye’de günlük hayatın içinde olan insan profillerini ve davranışlarını çok iyi gözlemleyerek bu kişileri biraz daha absürt komedi ile yazarak bizlere eğlenceli bir şekilde göstermiştir. Avrupa Yakası’nın başarısının en büyük sebebi belki de karakterlerin hep içimizden birilerini bize anımsatmasıydı. Avrupa Yakası muhteşem oyuncu kadrosu ve gelen konuk oyuncularla yıllar geçse de tekrar tekrar izlenecek unutulmayacak bir diziydi. Dilber Hala’nın manileri, Burhan’ın hareketleri, Şahika’nın bağırması, Fatoş’un mimikleri, Volkan’ın planları, Makbule’nin kelimeleri yanlış söylemesi ve tabi ki dergideki ve muhallebicideki muhabbetler sanıyorum ki hala hepsini gülerek hatırlıyoruz. :)

5. THE OFFICE

2005-2013 yılları arasında çekilen toplam 9 sezon, 201 bölümden oluşan Golden Globe ve Emmy ödülleri bulunan bir komedi dizisidir. Bir kağıt şirketindeki çalışanlarının diyaloglarını ve maceralarını konu alan The Office tüm zamanların en sevilen komedi dizileri arasında gösterilmektedir. Michael Scott gibi ikonik bir karakteri televizyon dünyasına kazandırması ve akılda kalıcı replikleri ile The Office dizisi de izlenilmeye değer, bu listede olması gereken bir diziydi. 

Herkese iyi seyirler! 

07-02-2018
Konuk Blog Yazarları

Konuk Blog Yazarları

info@medyacuvali.com

www.medyacuvali.com

Konuklardan Diğer Yazılar

Bu yazılar da ilginizi çekebilir

ankara psikolog