Hangi ''Yen''sin ? 'Funda Canaslan'

A+ A-

  Güneş'in kare, karşıt ya da kavuşum açı yaptığı gezegenler Yen özelliği taşır. Güneş, kimliği temsil ettiği için herhangi bir gezegen ile etkileşime girerse, kişi etkileşim içinde olunan gezegenin özelliklerini yansıtır.

    Eğer Güneş bir gezegenle etkileşim halinde değilse Ay'a bakılır. En az derece farkı olan gezegen yen özelliğini yansıtandır. 


  Örneğin ; Doğum haritasında Güneş 5 derece Yengeç olsun, Merkür 3 derece Yengeç olsun. Haliyle Güneş ve Merkür kavuşum yapar. Aralarında 2 derece fark var. Bu durumda kişi "Merküryen" dir.

  Güneş 10 derece Aslan, Venüs 6 derece Kova, Mars 8 derece Kova olsun. Aslan'ın karşıtı Kova burcudur. Bu durumda karşıt açı yaparlar. Güneş ile Venüs arasında 10 - 6 = 4 , Güneş ile Mars arasında 10- 8 = 2 derece vardir. En küçük olanı alıyoruz. Kişi Marsiyendir

                    

  Merküryen : Merkür, ikizler ve başak burcunun yöneticisi olduğu için kişiye eleştirel bir yapı verir. Merküryen kişiler çabuk öğrenen, öğretmeyi seven kişilerdir. Genellikle hızlı konuşur ve ezber konusunda oldukça iyidir. Mantığıyla hareket eden merküryen kişileri çalışkan ve hedefine ulaşma konusunda azimli olurlar. 


  Venüsyen :  Venüs, Terazi ve Boğa burcunun yöneticisi olduğu için kişiye sanatsal bir yapı ve kilo ile ilgili problem verir. Venüsyen kişiler bakımlı, süslenmeyi seven, uyumlu kişilerdir. Sanatsal konularda yaratıcı bir zekaya sahiptir, göz estetiğine sahip olan venüsyen kişiler flört etmeyi severler.

  
  Marsiyen :  Mars, Koç ve Akrep burcunun yöneticisidir. Marsiyen kişiler aniden sinirlenen ve hemen yatışan kişilerdir. Girişken, rekabetçi olan ve aksiyonu seven Marsiyen kişiler kimi zaman kaba, uyumsuz ve şiddete meyilli olurlar.

 
  Jüpiteryen : Jüpiter, Yay ve Balık burcuyla ilişkilendirilir. Jüpiteryen kişiler pozitif, iyi niyetli yapısıyla dikkat çeker. Yabancı kültürlere meraklı, seyahat etmeyi, keşfetmeyi, Felsefe, Din konusunda araştırmalar yapmayı ve sorgulamayı severler. 

  
  Satürnyen : Saturn, Oğlak ve Kova burcunun yöneticisidir. Saturnyen kişiler genç yaşta olgunlaşırlar. Sorumluluklarının farkındadır ve yaşamları boyunca güçlü olmak için çalışır bu  yüzden çok sabırlıdırlar. Hayatlarının belli dönemlerinde kısıtlanma yaşarlar. 

 
  Uranüsyen : Uranüs, Kova burcu ile ilişkilendirilir. Uranüsyen kişiler hümanist, yenilikçi, özgürlüğüne düşkün, farklı tarzlara ve devrim niteliği taşıyan fikirlere sahip kişilerdir.


  Neptünyen : Neptün, Balık burcu ile ilişkilendirilir. Neptünyen kişiler hayalperest, alıngan, melankolik, yüksek yaratıcı zekaya sahip, alışkanlıklarından zor vazgeçen, hisleri kuvvetli kişilerdir. 


  Plütonyen : Pluto, Akrep burcuyla ilişkilendirilir. Plutonyen kişiler bilinmeyene meraklı, madde ve güç odaklı, kötümser düşünen, tabuları olan ve öfke sorunu yaşayan kişilerdir. Değişim ve dönüşüm enerjisi taşırlar. 
 


08-09-2018
Konuk Blog Yazarları

Konuk Blog Yazarları

info@medyacuvali.com

www.medyacuvali.com

Konuklardan Diğer Yazılar

Bu yazılar da ilginizi çekebilir

ankara psikolog