Hangi ''Yen''sin ?

A+ A-

  Güneş'in kare, karşıt ya da kavuşum açı yaptığı gezegenler Yen özelliği taşır. Güneş, kimliği temsil ettiği için herhangi bir gezegen ile etkileşime girerse, kişi etkileşim içinde olunan gezegenin özelliklerini yansıtır.

    Eğer Güneş bir gezegenle etkileşim halinde değilse Ay'a bakılır. En az derece farkı olan gezegen yen özelliğini yansıtandır.    Örneğin ; Doğum haritasında Güneş 5 derece Yengeç olsun, Merkür 3 derece Yengeç olsun. Haliyle Güneş ve Merkür kavuşum yapar. Aralarında 2 derece fark var. Bu durumda kişi "Merküryen" dir.

  Güneş 10 derece Aslan, Venüs 6 derece Kova, Mars 8 derece Kova olsun. Aslan'ın karşıtı Kova burcudur. Bu durumda karşıt açı yaparlar. Güneş ile Venüs arasında 10 - 6 = 4 , Güneş ile Mars arasında 10- 8 = 2 derece vardir. En küçük olanı alıyoruz. Kişi Marsiyendir.                     

  Merküryen : Merkür, ikizler ve başak burcunun yöneticisi olduğu için kişiye eleştirel bir yapı verir. Merküryen kişiler çabuk öğrenen, öğretmeyi seven kişilerdir. Genellikle hızlı konuşur ve ezber konusunda oldukça iyidir. Mantığıyla hareket eden merküryen kişileri çalışkan ve hedefine ulaşma konusunda azimli olurlar.    Venüsyen :  Venüs, Terazi ve Boğa burcunun yöneticisi olduğu için kişiye sanatsal bir yapı ve kilo ile ilgili problem verir. Venüsyen kişiler bakımlı, süslenmeyi seven, uyumlu kişilerdir. Sanatsal konularda yaratıcı bir zekaya sahiptir, göz estetiğine sahip olan venüsyen kişiler flört etmeyi severler.      Marsiyen :  Mars, Koç ve Akrep burcunun yöneticisidir. Marsiyen kişiler aniden sinirlenen ve hemen yatışan kişilerdir. Girişken, rekabetçi olan ve aksiyonu seven Marsiyen kişiler kimi zaman kaba, uyumsuz ve şiddete meyilli olurlar.     Jüpiteryen : Jüpiter, Yay ve Balık burcuyla ilişkilendirilir. Jüpiteryen kişiler pozitif, iyi niyetli yapısıyla dikkat çeker. Yabancı kültürlere meraklı, seyahat etmeyi, keşfetmeyi, Felsefe, Din konusunda araştırmalar yapmayı ve sorgulamayı severler.       Satürnyen : Saturn, Oğlak ve Kova burcunun yöneticisidir. Saturnyen kişiler genç yaşta olgunlaşırlar. Sorumluluklarının farkındadır ve yaşamları boyunca güçlü olmak için çalışır bu  yüzden çok sabırlıdırlar. Hayatlarının belli dönemlerinde kısıtlanma yaşarlar.      Uranüsyen : Uranüs, Kova burcu ile ilişkilendirilir. Uranüsyen kişiler hümanist, yenilikçi, özgürlüğüne düşkün, farklı tarzlara ve devrim niteliği taşıyan fikirlere sahip kişilerdir.   Neptünyen : Neptün, Balık burcu ile ilişkilendirilir. Neptünyen kişiler hayalperest, alıngan, melankolik, yüksek yaratıcı zekaya sahip, alışkanlıklarından zor vazgeçen, hisleri kuvvetli kişilerdir.    Plütonyen : Pluto, Akrep burcuyla ilişkilendirilir. Plutonyen kişiler bilinmeyene meraklı, madde ve güç odaklı, kötümser düşünen, tabuları olan ve öfke sorunu yaşayan kişilerdir. Değişim ve dönüşüm enerjisi taşırlar.   

Doğum haritasındaki 12 eve yerleşmiş gezegenlerin (sembolik) ve birbiriyle yaptığı açıların kişiliğiniz, hayatınız ve potansiyelleriniz hakkında ipuçları verdiği haritadır.
Natal (Doğum) Haritası Analizi

Natal (Doğum) Haritası Analizi

100.00 TL
Satın Al!
Solar Return (Güneş dönüşü) Haritası Transit Güneşin her yıl natal haline döndüğü anda çıkarılan haritadır. Bu harita ise önünüzdeki 1 yıl ile ilgili gündeminizde oluşacak gelişmeler hakkında ipuçları vermektedir.
Solar Return (Güneş dönüşü) Haritası Analizi

Solar Return (Güneş dönüşü) Haritası Analizi

100.00 TL
Satın Al!
Lunar Return (Ay Dönüşü) Haritası Analizi: Transit Ayın her 28 günde bir natal haline döndüğü anda çıkarılan haritadır. Bu harita ise Önünüzdeki 1 ay ile ilgili gündeminizde oluşacak gelişmeler hakkında ipuçları vermektedir.
Lunar Return (Ay Dönüşü) Haritası Analizi

Lunar Return (Ay Dönüşü) Haritası Analizi

100.00 TL
Satın Al!
İki kişinin Natal (Doğum) haritasını birleştirerek aralarındaki uyum hakkında ipuçları veren haritadır. Kısaca İlişki analizi de diyebiliriz.
Sinastri Analizi

Sinastri Analizi

150.00 TL
Satın Al!
08-09-2018
Funda Canaslan

Funda Canaslan

Astroloji

Sizlere kısaca Zodyağın jüpiterinden bahsetmek istiyorum.

Zodyak, gökkubbe anlamına gelmektedir. Jüpiter ise genel anlamıyla güneş sistemindeki güneşe yakınlık bağlamında beşinci gezegendir.

Bir başka alandan bakıldığında ise pozitifliği taşıyan ve yansıtan gezegen olarak da anlam taşımaktadır.

Ben de yaşamım içinde Jüpiter gibi Pozitifliği taşıyan  ve yansıtan biriyim. Evrenin muazzam enerjisine kendini kaptırmış butik bir yıldız gözlemcisiyim.

fundacanaslan@gmail.com