Bir Buket Hayalperest Hoşça Kalın 'Buket Karabay'

A+ A-
Merhaba Bir Buket Hayalperest blogumdaki yazılarla bir araya geldiğim sevgili okuyucum.
Seninle Mart ayında başladığımız yazı serüvenimiz Aralık ayında sona eriyor.
Bir Buket Hayalperest’teki yazılarıma çok büyük bir heyecanlarla başladım. Hatta beni yeniden ve yeniden yazmaya teşvik etsin diye başlangıç yazısında yazdığım tüm motive edecek sözleri tekrar tekrar okudum.
Blogta yer alması gereken konuları sıraladım. Araştırdım. Oyunları nasıl eğlenceli sizlere sunabilirim diye düşündüm. Kendim ve sevdiklerimle oynadım, eğlendim ve bu eğlencemi sizlerle paylaştım.
Her başlangıç bir sonu her sonda başka başlangıçları getiriyor hayatımızda. Hep böyle devam eden güzel döngülerin içinde yaşıyoruz.
Yazılarıma son bir nokta koymadan önce Bir Buket Hayalperest blogunun kronolojisini anahtar kelimelerle ve yazıların içinden seçtiğim güzel sözlerle sizlere sunmayı istedim.
İşte Bir Buket hayalperest blogunun kronolojisi aşağıda sizleri bekliyor…
Bir Buket Hayalperest Başlangıç
Anahtar Kelimeler:
Başlangıç, heyecan, samimiyet, yazmak, kelimeler, “Yer Deniz Büyücüsü” kitabı, Ursula K. Le Guin, büyümek, oyun, eğlenmek, gülmek, yaratıcı olmak, hayal kurmak, büyük de olsak çocuk olmak.
Yazının Güzel Sözü:
“Unutma, bir şeyin yapılamaz olduğunu düşünerek uyursan başkasının o şeyi yaparken çıkardığı gürültüyle uyanırsın.” Konfüçyüs

Büyüklere Oyunlar- Oyun 1: Ben Kimim?
Anahtar Kelimeler:
“Ben kimim?” sorusu, kendimizi tanımlama, “Çıtır Çıtır Felsefe: Ben ve Başkaları” kitabı, başkaları sayesinde insan olmak, oyun, “Ben kimim?” haritası, E-Devlet alt- üst soy bilgisi sorgulama, ailem, çevremdeki insanlar ve ben.
Yazının Güzel Sözü:
“İnsan doğmayız; başkalarıyla birlikte ve başkaları sayesinde insan oluruz!
İnsan, dünyaya geldiği anda, bir ülkenin, bir bölgenin, bir şehrin, bir mahallenin, bir sokağın, bir apartmanın, bir ailenin... yani "biz"in bir parçasıdır. Bir insan doğduğunda, başkaları çoktan oradadır: Hiç kimse boşluğun ortasına balıklama atlamaz. Her zaman bir kültürün içine, başkalarının arasına doğarız ve başkalarıyla birlikte, başkaları sayesinde insan oluruz...”

 

Büyüklere Oyunlar- Oyun 2: Renkler ve Duyular

Anahtar Kelimeler:

Sabah, gün başlangıcı, hava, renk geçişleri, sabahtan akşama kadar geçen süre, Dr. Öz THY reklamı, oyun, “Beş duyu ve renkler” tablosu, duyular, hislerimiz, renkler, keşif.

Yazının Güzel Sözü:

“Harekete geçin... Keşfe çıkın...

Görün, koklayın, duyun, tadın, dokunun...

Dünya daha büyük, keşfet...”

Büyüklere Oyunlar- Oyun 3: Beklemeli Eğlencelik

Anahtar Kelimeler:

İnsanlar, tanımlama, yeni insanlar, mekanlar, kalabalık, beklenilen zaman dilimleri, yönetmen, oyuncular, oyun, beklemeli eğlencelik, önseziler, önyargılar, absürt sorular, eğlenceli yanıtlar.

Yazının Güzel Sözü:

Beklediğiniz her zaman dilimi böyle güzel ve eğlenceli geçsin.

Büyüklere Oyunlar- Oyun 4: Hislerimiz Seslenirse

Anahtar Kelimeler:

Olaylar, durumlar, kişiliğimiz, duygularımız, hislerin vücut haritası, Khan Akademi, duygular, “Ters Yüz” animasyonu, “Bir Yudum Kitap”, oyun, kısa okuma parçası, seslendirme, eğlence.

Yazının Güzel Sözü:

Bırakın hisleriniz seslensin size. Rolünüzü metni sona erdirinceye kadar bırakmayın. Tadını çıkartın. Oscarlık bir oyunculuk sergileyin.

Büyüklere Oyunlar- Oyun 5: Sanal Gezi

Anahtar Kelimeler:

Gökyüzünü izlemek, “Yerçekimi” filmi, Jules Verne, “Dünyanın Merkezine Yolculuk” filmi, gezi programları, gezi kitapları, oyun, sanal gezi, ulaşım, interrail, skyscanner, Google uçuş arama, hava durumu, accuweather, dil, meşhur tatlar, Lezzet, meşhur yerler, 360tr, Google Earth.

Yazının Güzel Sözü:

“Mantık sizi A noktasından B noktasına götürür. Hayal gücü ise her yere.” Albert Einstein

”Hayal ettiğiniz her şey gerçektir.” Pablo Picasso

Büyüklere Oyunlar- Oyun 6: İşler Güçler Meslekler

Anahtar Kelimeler:

“Büyüyünce ne olacaksın?” sorusu, meslekler, zaman çarkları, “Sevdiğiniz işi nasıl bulursunuz?”, Scott Dinsmore, “Yapmadan duramayacağımız iş nedir?”,Gandhi,Einstein, Uzman TV, “Zor İşler” programı, Aamir Khan.

Yazının Güzel Sözü:

“Kendi hayallerini hayata geçir. Yoksa maaş karşılığı bir başkasının hayallerini gerçekleştirebilmek için çalışırsın.” Aamir Khan

“Önce seni görmezden gelirler, sonra sana gülerler, sonra seninle dövüşürler ve sonra sen kazanırsın.” Gandhi.

Büyüklere Oyunlar- Oyun 7: Küçük İnsanlar Büyük Hayaller

Anahtar Kelimeler:

Başarmak, çalışmak, çabalamak, doğa gezisi, Everest, Nasuh Mahruki, “Bir Dağcının Güncesi” ve “Kendi Everest’inize Tırmanın”  kitapları, Alice Harikalar diyarında, büyük, küçük, “Guliver’in gezileri” ve “Minik kahramanlar” filmi, Museum of Illusions, Lorenzo Quinn, Akiko Ida ve Pierre Javelle, “Bir varmış bir yokmuş.” çizgi filmi, “Extra Extra Small” yarışması, Jack’in sihirli fasulyesi, deve cüce oyunu, büyümek, küçülmek.

Yazının Güzel Sözü:

“Yaşanmamış yaşamlar dünyasındayız. Ya sen hayatı yaşarsın ya da hayat seni yaşar.”

Büyüklere Oyunlar- Oyun 8: Hatıralar Müzesi

Anahtar Kelimeler:

Anı yaşamak, anı biriktirmek, anılar, paylaşımlarımız, kişiler, biriktirmek, kumbara, istiflemek, çatı katı, depolara biriktirmek, “Çatıdaki Gezegen” kitabı, “Temizlik Hastaları” belgeseli, hazine kutusu, “Aşk Tesadüfleri Sever” filmi, damlaya damlaya göl olur, hatıralar müzesi oluşturma, anılar koleksiyonu gezisi.

Yazının Güzel Sözü:

 “Bir insanla birlikte ne kadar saçmalıyorsanız, o kadar samimisinizdir.” Woody Allen 

Büyüklere Oyunlar- Oyun 9: Zaman Boşlukları

Anahtar Kelimeler:

Sihirli kelime tatil, dinlenmek, gezmek, zaman yönetimi, planlarımız, zaman boşlukları, yapılacaklar listesi, erteleme haritası, hımbıllık, lambadaki cin, planlamalar, yapacaklarımız.

Yazının Güzel Sözü:

“Dile benden ne dilersen?”

Neden kendimiz için kolları sıvamıyoruz?

Büyüklere Oyunlar- Oyun 10:  Bakmak, Görmek ve Orada Olduğunu Bilmek

Anahtar Kelimeler:

Doğa, kapalı mekanlar, vakit geçirmek, yaşamımıza renk katmak, görme tutkumuz, varlığını algılamak, seçmek, görmek, Leonardo Da Vinci, Milyoner Filmi, Düşünbil “Sanatın Çocuklara Faydaları” yazısı, görme çabamız, merak, sanat, internet, Google Art and Culture, Art TV, sanal gezi, keşif, sanatın içine düşmek, görsel şölen.

Yazının Güzel Sözü:

“Görmeyi öğrenin. Her şeyin birbiriyle bağlantılı olduğunu fark edeceksiniz.” Leonardo Da Vinci

Veee onuncu oyunla yazı serüvenimiz sona erdi.

Oyun benim için, eğlenmek, gülmek, heyecan duymak, yaratıcı olmak, hayal kurmak, büyük de olsam çocuk olmak demek. Ve her bir oyun, büyümekte olan bizlere kendimizi tanıyabilmemiz, keşfetmemiz için küçük küçük de olsa fırsatlar sunuyor.

Büyüklere Oyunlar yazılarımı okudunuz, oyunları oynadınız ve siz de bir nebze de olsa bu fırsatları yakaladınız.

İyi ki Medya Çuvalı’nda yazmaya başlamışım, iyi ki blog yazılarıyla hayatımda güzel bir başlangıç yapmışım. İyi ki bu yazılarla, oyunlarla sizlerle buluşma fırsatı yakalamışım.

Dünya küçük belki de bir yerde yeniden karşılaşırız ve şu oyunu sizinle de oynamak isterim dersiniz. Kim bilir? Bu soruya neden olmasın demek en güzel yanıt bence.

Oyunlarla, hayallerinizle ve sevdiklerinizle birlikte kalın.

Hoşça kalın :)

 


20-12-2018
Konuk Blog Yazarları

Konuk Blog Yazarları

info@medyacuvali.com

www.medyacuvali.com

Konuklardan Diğer Yazılar

Bu yazılar da ilginizi çekebilir

ankara psikolog