Antika Ruhundaki Kafelerden : Mazi Antika 'Zeynep Yıldırım'

A+ A-
Ankara'da geçirdiğim kısa süreçte beni en mutlu eden yerlerden biri şüphesiz Tunalı Hilmi Caddesi. Şehrin meşhur yerlerinden Kuğulu Park'a daha önce de gelmiştim ama onu izleyen caddenin güzelliğini şimdiler de daha iyi anladım. Şiirlere konu olan Tunalı Hilmi Caddesi ile aramızda öyle güzel bir enerji oluştu ki nereyi merak etsem, nereyi görmek istesem yolum öncelikle buraya düşer oldu.
Geçenlerde şehir dışından gelen bir arkadaşıma Ankara'yı gezdirirken yine kendimizi bu güzergahta bulduk. Kahve içmek için mekan bakarken ismiyle ve ismine yakışan ahşap tabelasıyla dikkatimizi çeken Mazi- Antika Kafe çağırdı bizi güzelliğine. 


Kapıdan girdiğimiz anda bizi etkilemeyi başaran bu kafede detaylara girdikçe geçmişte kayboluyorsunuz adeta. Kocaman bir gramafon, nostaljik fotoğraf makineleri, daktilolar, eski tarihli dergiler, plaklar harika bir dekorasyon karşıladı bizi.  

Giriş bölümünde oturduğumuz koltuk başları dahi kanaviçe işlemeliydi. Arkadaş grubuyla rahat bir sohbet için geniş, şık koltuklar ve hoş ambiyans. Kafe'nin üst katında daha çok masa sandalye kafe düzeni varken en alt katında kütüphane ve ders çalışıp, kitap okunabilecek geniş bir masa mevcut. Dinlenmek için türlü alternatifler oluşturulmuş Kafede. 

  

Son yıllarda gittiğimiz pek çok kafe de konsepti güzelleştirmek amaçlı yerleştirilmiş pikaplar, daktilolar vb. nostaljik detaylara rastlamamız mümkün. İsmine münhasır Mazi Kafe bunlardan çok daha fazlası. Bulunan eski parçalar, detaylar sadece dekorasyon amaçlı değil geçmiş ile oluşturulan ruhun birer parçası. O kadar ki bu ruhu destekleyen tek şey bizi yetmişlere, seksenlere götüren müzikler değil. Çalışanlarının güler yüz ve hürmetle servis yapmaları mekana tekrar gitmemiz için geçerli bir neden. Ayrıca Kafede farklı konserler, etkinlikler de düzenlenmekte. Bu yönüyle de takip edilesi keyifli mekanlardan. 

   

Enerjime enerji katan bu güzel romantik ambiyansı ben kahve yahut Ankara soğuğuna çok iyi gelen sıcacık salep içmek için ziyaret eder oldum. Arkadaş toplantıları için de oldukça uygun, rahat bir ortam sağlıyor.

   

Demem o ki herhangi bir bahane ile yolunuzu buraya düşürmeli ve güzel ambiyasın, müziklerin tadını çıkarmalısınız.
                                                            
 
27-03-2018
Konuk Blog Yazarları

Konuk Blog Yazarları

info@medyacuvali.com

www.medyacuvali.com

Konuklardan Diğer Yazılar

Bu yazılar da ilginizi çekebilir

ankara psikolog