Ah Chen, Üzümlü Yeniay'ım

A+ A-

28 Eylül 2019 tarihinde 21:30 sularında, Terazi burcunda bir Yeniay meydana geliyor..Yeniay'ın Sabian sembolü: '' Bir adam içsel vizyonundaki ideallerinin somut halde biçimlendiğini izliyor ''

Terazi Yeniayın'da ikili ilişkilerimizde ne istediğimizden emin olmaya başlayabilir ve isteklerimize, arzularımıza göre şekil alabiliriz. Belirlediğimiz hedeflerin, ikili ilişkilerimizde vizyon kazandırmasını amaçlayabiliriz.İki büyük ışığın; Güneş ve Ay'ın aynı derecede olması ile ; Güneş'i eril, Ay'ı dişil olarak alırsak ikili ilişkilerde Anlık mutlulukların, zevklerin geçici olduğunu fark ederek gerçek aşk'ın peşine düşme ihtiyacı güdebiliriz. Yaşam enerjimizi, ruhsal isteklerimizi gerçekleştirerek yükseltebiliriz.Madde boyutundaki sorumsuzlukların getirisi olan huzursuzlukların temeline inip enerji’yi doğru alana aktarabiliriz.

Anın haritasında, Yükseleni İkizler burcu kesiyor. Yönetici Merkür 5. evde terazi'de. 8. evden pluto'ya kare yapıyor. 5. Ev, gezegenlerin etkisini parlatır. Zihinsel değişkenliğin yıkıcı etkisi, ikili ilişkilerde verilecek bir  karara ya da oluşacak gündeme göre, bir konuya öncülük edilecek gibi görünüyor.

Yükselen yöneticisi Merkür'ün sabian sembolü ise : '' Bir kelebeğin sol tarafındaki üçüncü bir kanat''Kelebek ; anlık, ömrü kısa mutlulukları,uzun süren gizli bir gelişimden sonra en güzel haliyle kozadan çıkıp özgürce yaşamayı, cümledeki sol taraf ise kalbi anımsatıyor bana.. 

5. evdeki Venüs'ün Sabian sembolü: '' İki adam tutuklanmış'' Terazi'nin temasını ne de güzel yansıtıyor, demek ki bu yeniay'da; kadınlar ve sanatçılar ile ilgili hak, adalet, avukat, hakim, savcı gibi terazi temalı haberler okuyabiliriz ;)

Venüs - Pluto karesi ise  tutkulu aşkların başlangıcını temsil ediyor. Venüs asaleten güçlü olduğu için açıkçası bu açıyı olumsuz yorumlamak istemedim. 5. Ev etkisinde olduğundan dolayı bu enerji göz önünde, göz kamaştırıcı bir şekilde yaşanabilir.

Dikkat edilmesi gereken açı; Venüs'ün Neptün ile olan 150 derecelik açısı..

Bu açıda gerçekleri göremeyebiliriz. Zanlarımızın altında bambaşka bir mevzu yatabilir. Arka planda 3. kişilerin gizli saklı manipülasyonlarına maruz kaldığımızın farkına varabiliriz.

Ki Jüpiter - Neptun karesi devam ederken bu durumu hissedip '' Yok ya öyle bir şey yapmaz '' diyebilirsiniz. İçinize ilk doğan her zaman doğrudur. İyi niyet kurbanı olmamak için iyi analiz edin derim.

Evlilik teklifi, aşkını ilan etmek için Ay'ın hilal fazını bekleyin derim. An haritasındaki Venüs'ün Neptun ile 150liği, Mars'ın Neptun ile karşıtlığı ( birbirlerine uzak da olsa ), 8. evdeki Saturn ve Pluto Kozmetik, estetik gibi konuları ertelemenizde fayda olduğunu söylüyor.

Bol bol Aşk, Flört, Sanat konuşmalı bir Yeniay. Bazılarımız hobilerine de yönebilir,  yeni bir enstrüman çalmak için kurslara yazılabilir, Sanatsal konularda yapacağımız işlerde parlayabilir ve finansal kaynaklar sağlayabiliriz. 

'' İtiraf etmeliyim ki 28 yaşındaysanız hayat çok güzel.. '' CEDRIC :)

 

 

Doğum haritasındaki 12 eve yerleşmiş gezegenlerin (sembolik) ve birbiriyle yaptığı açıların kişiliğiniz, hayatınız ve potansiyelleriniz hakkında ipuçları verdiği haritadır.
Natal (Doğum) Haritası Analizi

Natal (Doğum) Haritası Analizi

100.00 TL
Satın Al!
Solar Return (Güneş dönüşü) Haritası Transit Güneşin her yıl natal haline döndüğü anda çıkarılan haritadır. Bu harita ise önünüzdeki 1 yıl ile ilgili gündeminizde oluşacak gelişmeler hakkında ipuçları vermektedir.
Solar Return (Güneş dönüşü) Haritası Analizi

Solar Return (Güneş dönüşü) Haritası Analizi

100.00 TL
Satın Al!
Lunar Return (Ay Dönüşü) Haritası Analizi: Transit Ayın her 28 günde bir natal haline döndüğü anda çıkarılan haritadır. Bu harita ise Önünüzdeki 1 ay ile ilgili gündeminizde oluşacak gelişmeler hakkında ipuçları vermektedir.
Lunar Return (Ay Dönüşü) Haritası Analizi

Lunar Return (Ay Dönüşü) Haritası Analizi

100.00 TL
Satın Al!
İki kişinin Natal (Doğum) haritasını birleştirerek aralarındaki uyum hakkında ipuçları veren haritadır. Kısaca İlişki analizi de diyebiliriz.
Sinastri Analizi

Sinastri Analizi

150.00 TL
Satın Al!
24-09-2019
Funda Canaslan

Funda Canaslan

Astroloji

Sizlere kısaca Zodyağın jüpiterinden bahsetmek istiyorum.

Zodyak, gökkubbe anlamına gelmektedir. Jüpiter ise genel anlamıyla güneş sistemindeki güneşe yakınlık bağlamında beşinci gezegendir.

Bir başka alandan bakıldığında ise pozitifliği taşıyan ve yansıtan gezegen olarak da anlam taşımaktadır.

Ben de yaşamım içinde Jüpiter gibi Pozitifliği taşıyan  ve yansıtan biriyim. Evrenin muazzam enerjisine kendini kaptırmış butik bir yıldız gözlemcisiyim.

fundacanaslan@gmail.com