12 EV

A+ A-

Seni düşlerime aldım, Uykusuz kaldım.

Seni uykularıma aldım, Düşsüz kaldım.

Başıma aldım, sensiz ;

Gönlüme aldım, başsız,

Sensiz, yollarda pulsuz,

Pullarda mektupsuz kaldım.

Sana adlar aradım..

Ardında adsız kaldım.

                                        Özdemir Asaf  

                              

Bir Özdemir Asaf şiiriyle sizlere Merhaba demek istedim :)

Bu hafta kendi bilgilerim ile kısa ve basit bir şekilde doğum haritasındaki evlerin temsil ettiği konulara değineceğim ve böylelikle Astrolojiye giriş yapmış olacağım.                            

Bir doğum haritası 12 evden oluşur. Her ev birbirinden ayrı konuları içerir ve birbiriyle bağlantılıdır. 12 eve yerleşmiş burçlar, gezegenler, asteroidler, sabit yıldızlar  ve birbiriyle yaptığı açılar sizin hayatınızla ilgili ipuçları vermektedir.                                                  

Verdiğim bu örnek fotoğraf, doğum haritasının gezegensiz ve açısız halidir.  Doğum haritasının bütününü oluşturan kısmıdır.

 

1.Ev, Yükselen - Ascendant (AC): Kişinin fiziksel görünüşünden, karakterinden bahseder. Koç burcu yönetir. 2.Ev : Maddi kaynağın nereden geldiğinden bahseder. Aynı zamanda kişinin davranış evidir. Boğa burcu yönetir. 3.Ev : Zihin evidir. Zihninizin nasıl çalıştığından , İletişim ve Öğrenme kabiliyetinizden bahseder.   Aynı zamanda akraba evidir.  İkizler burcu  yönetir. 4.Ev,Ayakucu Noktası - Immum Coeli (IC) : Evinizden, anne ile ilgili konulardan, bağlılıklardan ve Örf ve adetlerinizden bahseder. Yengeç burcu yönetir. 5.Ev : Yeteneklerden, Yaratıcılık gerektiren konulardan, ikili ilişkilerden , çocuklardan , sanat, eğlence ve kumar gibi konulardan bahseder. Aslan burcu yönetir. 6.Ev : Günlük rutin işler, detaylar, pratiklik, temizlik ve  sağlık gibi konulardan bahseder. Başak burcu yönetir. 7.Ev  Alçalan - Descendant (DC) : Evlilik, ortaklık ve açık düşmanlar  gibi konulardan bahseder. Terazi burcu yönetir. 8.Ev : Ortak kazanç, miras, mahkeme , kayıp gibi konulardan bahseder ve Akrep burcu yönetir. 9.Ev : Yüksek öğrenim, yurt dışı, felsefe, inanç gibi konulardan bahseder. Yay burcu yönetir. 10.Ev, Tepe Noktası - Medium Coeli (MC): Kariyer, saygınlık ve hedeflerden bahseder. Oğlak burcu yönetir. 11.Ev : Arkadaşlar, gruplar, organizasyon konularından bahseder. Kova burcu yönetir. 12.Ev : İç alem, bilinçaltı gibi konuları temsil eder. Kişinin manevi potansiyeli ve ruhsal yapısından bahseder.  Balık burcu yönetir.

Bu hafta Doğum haritasındaki evlere , herkesin anlayabileceği şekilde değindim. Haftaya burçlardan ve gezegenlerden bahsedeceğim.

Şimdilik hoşça kalın:) Harita analizi yaptırmak isterseniz aşağıdaki paketlerden istediğinizi seçip satın alabilirsiniz. Haritadan alınan ücretlerin önemli bir kısmı Kimsesiz ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfına bağışlanacaktır.  

 

Doğum haritasındaki 12 eve yerleşmiş gezegenlerin (sembolik) ve birbiriyle yaptığı açıların kişiliğiniz, hayatınız ve potansiyelleriniz hakkında ipuçları verdiği haritadır.
Natal (Doğum) Haritası Analizi

Natal (Doğum) Haritası Analizi

100.00 TL
Satın Al!
Solar Return (Güneş dönüşü) Haritası Transit Güneşin her yıl natal haline döndüğü anda çıkarılan haritadır. Bu harita ise önünüzdeki 1 yıl ile ilgili gündeminizde oluşacak gelişmeler hakkında ipuçları vermektedir.
Solar Return (Güneş dönüşü) Haritası Analizi

Solar Return (Güneş dönüşü) Haritası Analizi

100.00 TL
Satın Al!
Lunar Return (Ay Dönüşü) Haritası Analizi: Transit Ayın her 28 günde bir natal haline döndüğü anda çıkarılan haritadır. Bu harita ise Önünüzdeki 1 ay ile ilgili gündeminizde oluşacak gelişmeler hakkında ipuçları vermektedir.
Lunar Return (Ay Dönüşü) Haritası Analizi

Lunar Return (Ay Dönüşü) Haritası Analizi

100.00 TL
Satın Al!
İki kişinin Natal (Doğum) haritasını birleştirerek aralarındaki uyum hakkında ipuçları veren haritadır. Kısaca İlişki analizi de diyebiliriz.
Sinastri Analizi

Sinastri Analizi

150.00 TL
Satın Al!
22-05-2018
Funda Canaslan

Funda Canaslan

Astroloji

Sizlere kısaca Zodyağın jüpiterinden bahsetmek istiyorum.

Zodyak, gökkubbe anlamına gelmektedir. Jüpiter ise genel anlamıyla güneş sistemindeki güneşe yakınlık bağlamında beşinci gezegendir.

Bir başka alandan bakıldığında ise pozitifliği taşıyan ve yansıtan gezegen olarak da anlam taşımaktadır.

Ben de yaşamım içinde Jüpiter gibi Pozitifliği taşıyan  ve yansıtan biriyim. Evrenin muazzam enerjisine kendini kaptırmış butik bir yıldız gözlemcisiyim.

fundacanaslan@gmail.com